- Komerční sdělení-spot_img

Nejznámější supermodelka s Downovým syndromem má vlastní kolekci oblečení

spot_img

Australanka Madeline Stuartová se stala světovým fenoménem v modelingu v roce 2015, kdy poprvé stála na přehlídkovém molu během Týdne módy v New Yorku.

Od té doby je považována za první profesionální dospělou modelku s Downovým syndromem. Zahraniční média o ní mluví jako o vzoru pro lidi, kteří si chtějí plnit své sny.

Dvacetiletá inspirátorka se angažuje v obhajování inkluze a diverzity v módním průmyslu a dokazuje to i dnes. Zařadila se totiž mezi kreativce s vlastní designérskou kolekcí.

Čtěte také:

Žádný krém vrásky neodstraní, při stárnutí pokožky se na ně nespoléhejte

Madeline ji poprvé předvedla na právě probíhajícím newyorském Týdnu módy.

Madeline našla 21 důvodů
Značka dostala název 21 Reasons Why by Madeline Stuart. Její „21 důvodů proč“ má odkazovat na typický rys lidí s Downovým syndromem, u kterých se vyskytuje nadbytečný chromozom na 21. chromozovním páru.

Kolekci představila světu na molu zároveň s dalšími světově známými designéry. Madeline měla oblečené modré legíny se vzory s bílým topem a svoji linii oblečení popsala jako „odrážející její vlastní každodenní styl“.

Doprovázel ji přitom tucet dalších modelek oblečených v kouscích z její kolekce a poutali pozornost i díky odvážné vizáži se třpytivým make-upem.

Rok 2017 bude pro Madeline plný dalších výzev – představí se i během Týdne módy v Paříži, Los Angeles a Denveru.

Vše odstartovala změna vzhledu
Na rok 2018 se o mladé australské modelce chystá i dokument o jejích modelingových úspěších.

Její příběh začal zhruba před dvěma lety, kdy se Madeline rozhodla výrazně zabojovat se svými kily. Rozhodla se věnovat tanci a zhubla přes dvacet kilogramů. Na jedné módní přehlídce, které se zúčastnila se svojí mámou, jí řekla, že by chtěla být modelkou.

Máma se rozhodla ji podpořit a vytvořila na sociálních sítích účty, kde zveřejnila fotografie své dcery před a po změně. Chtěla tak povzbudit další lidi a ukázat jim, že i zdravotně znevýhodněný člověk dokáže žít plnohodnotný život a pracovat na sobě.

Příběh Madeline se stal virálním a začala se o ni zajímat média. Její tvář se objevila v desítkách známých světových magazínů a splnila si i svůj modelingový sen. Objevila se na přehlídkových molech po celém světě, podporuje neziskové organizace a získala i ocenění Modelka roku 2016 od World Fashion Media.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora