- Komerční sdělení-spot_img

Odhalí i to, co není třeba. Známé osobnosti ignorují spodní prádlo

spot_img

Snaha svézt se na nové módní vlně? Cítit se pohodlně? Nebo pouze způsob, jak upoutat další pozornost? Pohnutky mohou být jakékoli, faktem však zůstává, že herečky, zpěvačky i modelky Hollywoodu si v posledních měsících oblíbily volnost pod oblečením.

Ve skříních nechávají podprsenky i kalhotky a činí tak nejen během běžných dnů, ale stále častěji i na oficiálních událostech jako jsou předávání cen, módní přehlídky či filmové festivaly.

Navíc se tímto trendem ani nijak netají, právě naopak – často volí takový výběr oblečení, který je nahou kůži pod šaty ještě zvýrazní.

Čtěte také:

Žádný krém vrásky neodstraní, při stárnutí pokožky se na ně nespoléhejte

Budují si mediální obraz a provokují
Bezpodprsenková móda je stará už desetiletí, většinou se však ženská prsa skrývala jak už ne do podprsenky, tak pod neprůhledné látky a její nenošení se přizpůsobovalo šatům.

Dnes ambiciózní hvězdičky sázejí právě na to, aby bradavky byly co nejvíce vidět, nemluvě o dolních intimních partiích, které rády odhalují například v šatech s vysokým rozparkem.

„Trend odhalování intimních částí těla razí hlavně extravagantní celebrity, které takto získávají pozornost a poprask. Hlavně ženy si tak budují mediální obraz nezávislé, odvážné a sexuálně žádané osoby,“ míní módní designérka a stylistka Jana Milatová.

Mezi takové osobnosti se řadí například modelky jako Bella Hadid, Kendall Jenner, Naomi Campbell nebo Chrissy Teigen, zpěvačky Selena Gomez, Rita Ora, Rihanna či herečka Jennifer Lawrence a další.

Podle Jany Milatové jde často o promyšlenou provokaci. „Tento trend je tolerován při různých akcích, kde se celebrita prezentuje. Děje se to hlavně ve filmovém průmyslu, kde je takzvaná cenzura uvolněnější, protože je to jiný, ne každodenní svět,“ říká.

Nehody se šaty
Dámy, které se na tento módní experiment odhodlají, musí nejednou počítat is tím, že vše nemusí vyjít podle jejich plánů a okolí ukáží ještě víc, než původně zamýšleli.

Něco takového se naposledy stalo například modelce Chrissy Teigen na předávání cen American Music Awards. Černé šaty s extrémně dlouhými rozparky odhalily její zadní i přední intimní partie.

„Odhalování si může více dovolit žena – hvězda ze showbyznysu a podobných oblastí jako jsou móda či reklama, která má k tomu fyzické předpoklady. I tam je však třeba uhlídat míru estetiky a samoúčelnosti,“ poznamenává Milatová.

Dodává, že aby takové odhalování nepůsobilo kontraproduktivní, měly by být inkriminované části těla ve skvělém stavu upraveny a estetické. I míra vkusu při odhalování těla je různá. „Pokud to vyžadují samotné šaty a celek působí zajímavě a esteticky, je to tolerovatelné,“ říká stylistka.

Kdy je to už příliš?
Odhalování toho, co by mělo zůstat skryto, by podle odbornice mělo mít své meze. Kopírovat jej do svého každodenního stylu mimo hollywoodskou realitu by mohlo vyznít nevkusně či nepřirozeně.

„Tam je pak sporné, jestli je to vytrženo z kontextu. Přece jen projít se v průsvitném tričku do obchodu a ukázat intimní části těla jako ikona, hvězda na červeném koberci, je jiná situace,“ komentuje Milatová.

Podle jejího názoru je třeba zvážit i to, na jakou akci se člověk obléká. „Na ikonických událostech jako jsou předávání Oscarů či hudebních cen, kde se pohybují celebrity vytvářející obraz ideálu a ikony, je to uvolněnější, než například na Plese v opeře, kde by to působilo až vulgárně. Rovněž takový způsob oblékání způsobí větší rozruch v lokálních podmínkách,“ míní stylistka.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora