- Komerční sdělení-spot_img

Cvičíte s make-upem? Podle dermatologů děláte chybu

spot_img

Kosmetické značky se stále více začínají zaměřovat na milovnice sportu a vyvíjejí produkty, které mohou používat i během cvičení. To znamená, že make-up si razí cestu do fitness center a jeho použití se mění na nový trend.

Výrobky se snaží získat přízeň žen tím, že se během fyzické aktivity neroztečou či nerozmažou. Odborníci však varují, že do fitness centra nejenže není třeba nosit make-up, odradit by vás měly také zdravotní důvody, pro které to nedělat.

Dbejte na čistotu
Dermatoložka Angela Lambová pro Huffington Post uvedla, že před cvičením je nejlepší tvář dobře umýt a mít ji čistou.

Čtěte také:

Žádný krém vrásky neodstraní, při stárnutí pokožky se na ně nespoléhejte

„To ji ochrání před vznikem a ucpáváním pórů, což se snadno může stát, když se smíchá make-up s potem,“ říká.

Odbornice na kosmetickou dermatologii Heidi Waldorfová vysvětlila, že pokud si necháte make-up na tváři a před cvičením ho nesmyjete, problémem číslo jedna při citlivé pokožce může být zarudnutí a akné. I nekomedogenní, tedy póry neucpávající make-up, může mít opačný efekt, když se smíchá s potem.

„Nekomedogenní znamená, že nemá vliv na mazové folikuly, ale když se k tomu všemu přidá i pot, může make-up rozpustit, otevřít folikuly nebo póry a podráždit je či způsobit akné,“ říká.

Nejohroženější jsou ženy s jemnou a choulostivou pokožkou.

Pozor na to, čeho se dotknete
Póry neucpává pouze pot, svůj podíl na problémech s pokožkou může mít i její přímý dotek s cvičebním vybavením, jako jsou například podložky.

„V některých případech se nevyhnete tomu, aby se jich vaše tvář dotkla nebo na nich přímo ležíte. Make-up má tendenci uchovávat v sobě bakterie, obzvlášť když jste nádobku s ním na nějaký čas otevřeli, vystavili okolí a aplikovali jej pomocí prstu. Takže se stává kanálem šíření bakterií,“ konstatuje Waldorfová.

Dotek s půjčeným náčiním tak může znamenat, že na sebe přenesete bakterie předchozího majitele a v případě, že máte na sobě make-up, je předáte i dál.

„Myslím si, že použití make-upu během sportování vytváří zejména na ženy nepotřebný tlak,“ uvažuje Angela Lambová a dodává, že cokoli, co je nutí měnit něco na svém režimu, když se pouze snaží soustředit na své zdraví, je deprimující.

Dermatoložka také věří, že kosmetické společnosti se na současném trendu snaží vydělat a také živit neoblomnou touhu po dokonalosti a pozornosti. Některé ženy tak za každých okolností touží vypadat bezvadně, neboť jim společnost říká, že by měly.

Ve sportu se nosí přirozenost, ale když se ani v takovém případě nedokážete svého upraveného vzezření vzdát, sáhněte raději po produktech bez oleje, s jemnější, méně hustou konzistencí a jemnými odličovači vyčistěte pokožku hned po cvičení.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora