- Komerční sdělení-spot_img

Sedm zlozvyků, kterými škodíte své kráse

spot_img

Zkrášlovací rituály, používání make-upu, řasenky, rtěnky a jiných „beauty“ doplňků je pro mnohé ženy neodmyslitelné. Pokud však nejste vizážistka – profesionálka, možná ani nemusíte vědět, že některé věci děláte nesprávně.

Každodenní používání voděodolné řasenky
Po voděodolné řasence obvykle saháme v létě, kdy chceme mít neodolatelné řasy i na koupališti nebo se více potíme. Většinou však není zdravé nosit ji pravidelně a často. Taková řasenka totiž naše řasy vysušuje a jelikož je i náročnější ji z nich dostat dolů, během odličovacího procesu můžete zbytečně přijít o několik z nich.

Podkladová báze na celém obličeji
Podkladová báze sjednocuje pleť a už podle názvu můžeme odvodit, že vytváří základ pro make-up. Není však třeba nanášet ji kompletně na celý obličej, pokud nemáte na daných místech skvrny nebo velké rozdíly v barvě pleti. Můžete totiž vypadat, jako byste měli na tváři masku. Podkladovou bázi nanášejte pouze na problémovou T-zónu, kolem nosu a pod očima.

Čtěte také:

Co se vyplatí vědět o deodorantech

Porovnávání barev na zádech ruky
Děláme to s rtěnkami, s korektory či make-upy. V některých případech však logika nepustí a zkoušet si na ruce barvu něčeho, co budeme nosit na tváři, opravdu není nejlepší nápad. Barva kůže na našich rukou se totiž často liší od barvy obličeje. Obě části těla jsou také vystaveny různému množství slunečního záření a tudíž mohou být různě opáleny. Pro dokonalou shodu barvy make-upu, podkladové báze či korektoru je třeba ji zkoušet na tváři, například na bradě.

Vtlačování kartáčku na řasenku do prázdné tuby
Nejedna z nás se snaží z téměř prázdné tuby na řasenku vydolovat i to poslední. Tímto způsobem však do ní v první řadě pumpujeme vzduch, který její obsah vysušuje. Samotná řasenka tak pak našim řasám nedodá správný efekt – nanášení jde jen horko-těžko a výsledkem jsou slepené řasy.

Aplikování make-upu při špatném světle
Pokud chcete, aby vaše tvář vypadala co nejpřirozeněji a nikdo neviděl chyby po nanášení make-upu, dělejte svůj zkrášlovací rituál na přirozeném světle, ideálně u okna. Může se totiž stát, že při příliš slabém osvětlení to s nanášením přeženete a neuvědomíte si některé barevné nedostatky.

Nečištění štětců
Čištění štětců pro nanášení make-upu by mělo patřit k pravidelným rituálům stejně jako líčení. Jsou totiž místem, které mají v oblibě bakterie, ale tento „očistný“ proces se nám často dělat nechce. Důsledkem mohou být vyrážky nebo špatně nanesený make-up, nemluvě o pomíchaných barvách na štětinkách.

Spánek s make-upem
To, že spát s líčením není správné, ví snad každá z nás. Je nám jasné, že pleti taková zátěž v noci nedělá dobře, což se může projevit například vyházením. Zároveň však spánek s make-upem způsobuje i to, že vaše pokožka bude vypadat starší. Částečky make-upu se usazují v pórech a rozšiřují je, což způsobuje stárnutí a drsný povrch pokožky. Rozšířených pórů, které jsou estetickým, ale i zdravotním problémům, se člověk později zbavuje jen těžko.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora